Pelago Bicycles

Pelago Sibbo herresykkel

19.995,00 kr
  • Pelago Sibbo herresykkel
  • Pelago Sibbo herresykkel
  • Pelago Sibbo herresykkel
  • Pelago Sibbo herresykkel
  • Pelago Sibbo herresykkel
  • Pelago Sibbo herresykkel
  • Pelago Sibbo herresykkel

Pelago Bicycles

Pelago Sibbo herresykkel

19.995,00 kr
19.995,00 kr



Sibbo er Pelagos flaggskip: En lett og responsiv sykkel som egner seg til fysisk fostring både på asfalt og i cyclocross-løypa. Sibbo er perfekt til deg som har litt lengre avstand til jobb og vil komme fort frem, og som vil ha én sykkel til jobbsykling, trening og langtur. Vi har syklet både fra Paris til Marseille og Østerrike på tvers med Sibbo uten et eneste problem, og kan virkelig anbefale Sibbo som tursykkel og!

Rammen er laget av italienske Columbus Thron-rørsett med stor diameter som sikrer lav vekt, stivhet og kontante veiegenskaper. Geometrien er kompakt, men stabil - også når man spurter ute av sadelen. Hvorfor velge stål over karbonfiber eller aluminium på en sportsykkel? Columbus-rørene er like lette som mange aluminiums-legeringer på markedet, men i motsetning til aluminium kan rammebyggeren spesifisere økt vertikal fleksibilitet i gaffel og bakgaffel, slik at sykkelen jevner ut veien og demper vibrasjoner. Karbonfiber er på sin side lettere, men kan lett bli skadet i uhell og er langt vanskeligere å reparere. Dessuten tillater ikke de fleste karbonrammer plass til skjermer, terrengdekk og bagasjebrett slik Sibbo gjør.

Skivebrems har begynt å dukke opp på landeveissykler, og igjen viser Pelago vei. Stemplene på TRP Spyre-bremsene trekker, i motsetning til andre mekaniske skivebremser, fra begge sider og gir ypperlige bremseegenskaper i søle og regnvær. Kombinert med rom for opptil 42mm brede dekk (32mm med skjermer) er Sibbo også ypperlig til cyclocross og terrengkjøring.

Sibbo er utstyrt med det nye Shimano 105 5800 22-girs gruppesettet og en japansk Sugino-krank som tillater enorm valgfrihet i valg av utveksling. Hjulene er bygget med bombesikre Mach1 3.90SL-felger og slitesterke Shimano cyclocross-nav.

Laget i Helsinki i Finland og utviklet for nordiske kjøreforhold. Fem års garanti på rammen.

 

  • Størrelser:50 / 53 / 56 / 59 / 62 / 65
    Ramme:TIG-sveiset, redusert Columbus THRON, 5 års garanti
    Gaffel:1 1/8’’ TIG-sveiset, trippelredusert CR-MO, 5 års garanti
    Gruppesett:Shimano 105 5800, 2x11 gir
    Gir og bremsehendler:Shimano 105 5800
    Bremser:TPR Spyre SM-RT64
    Sete:Pelago Road Canvas 
    Krank:Sugino Mighty Tour 46/34t, 165-175 mm (Størrelse 65: T.A. Specialites 180 mm) 
    Nav:Shimano R505, 32h
    Kassett:Shimano 105, 11-32t 
    Felger:Mach1 3.90SL Disc, 6106-T6-legering
    Dekk:Schwalbe Durano med punkteringsvern, 28-622
    Styre:Semi-ergo, sort, 400 / 420 / 440 mm 
    Stem:Sort aluminium, 31,8 mm klemme, 80 / 100 / 110 mm
    Setepinne:Sort aluminim, 27,2 mm
    Skjermer:Feste til skjermer foran og bak, opptil 45 mm brede
    Klaring for dekk:32 mm med skjermer, 35 mm uten

    Bagasjebrett:

    Feste til bagasjebrett foran og bak

    Vekt:

    9,9 kg
  • Geometri

     

    Symbol

    50

    53

    56

    59

    62

    65

    Styrevinkel:D72°72,5°73°73°73°73°
    Seterørsvinkel:E74,8°74°73,5°73°73°73°
    Vannrett overrørslengde:A525540560580595605
    Seterørslengde:B480530560590620650
    Styrerørslengde:F102130160190220240
    Kjedestaglengde:G423-433423-433423-433423-433423-433423-433
    Kranklagerdybde:H686868686868
    Gaffelframspring:K454545454545
    Anbefalt kroppshøyde: 155-165 cm160-175 cm170-185 cm180-195 cm185-200 cm195-210 cm

     

    Komponenter

    50

    53

    56

    59

    62

    65

    Lengde på stem:80100100110110110
    Bredde på styre:400420420420440440
    Lengde på krankarm:165170170175175180

Rask levering

Vi sender direkte fra vår butikk i Oslo - vanligvis samme dag. Du kan også kjøpe på nett og hente i butikk.

Alltid fornøyd

Vi ønsker at alle våre kunder skal være fornøyd. Hvis du mot formodning ikke er det - ta kontakt!

Trygg handel

Du skal være trygg på at du får kvalitetsprodukter og god service hos oss! Hele nettbutikken vår er kryptert.